Oferta

Kurs lutowania ręcznego miedzi i aluminium – lutowanie twarde i miękkie metodą kapilarną

Czas trwania: 1 dzień

Najbliższe szkolenia:

24 kwietnia 2023, godz.: 9:00

W przypadku grupy ok. 8 os. możemy zorganizować szkolenie w dowolnym terminie

Zgłoszenie na kurs
  • Cel szkolenia: Uzyskanie uprawnień do lutowania miedzi i aluminium - lutwanie twarde i miękkie metodą kapilarną
  • Grupa docelowa: Osoby wykonujące połączenia lutowane rur miedzianych i aluminium
  • Wymagania wstępne: brak

Opis szkolenia

Kurs obejmuje lutowanie twarde i miękkie rur miedzianych oraz aluminium stosowane m.in. w instalacjach centralnego ogrzewania, chłodniczych, klimatyzacyjnych, gazów technicznych (w tym medycznych).

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej.

Egzaminy

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz.U. 2000 nr 40 poz. 470) osoby wykonujące ręczne lutowanie muszą wykazać się co najmniej zaświadczeniem o ukończeniu szkolenia. W związku z czym nie ma potrzeby zdawania dodatkowego zewnętrznego egzaminu w tym zakresie.

Koszt szkolenia

600

Dodatkowe informacje

  • Organizacja kursów w siedzibie centrum w Wieliczce koło Krakowa oraz na terenie całego kraju
  • Na kursach realizowanych w naszej siedzibie zapewniamy bufet kawowy.

 

NAUKA LUTOWANIA – ZAPISZ SIĘ Z NAMI DO NAUKI LUTOWANIA

Nie ulega jakiejkolwiek wątpliwości, że obecnie lutowanie jest umiejętnością bardzo przydatną na rynku pracy. Pracodawcy bardzo doceniają osoby, które posiadają tę kompetencję. Warto w tym celu skierować swoje kroki w stronę kursu lutowania, który oferujemy. Jeśli chcesz nauczyć się lutować instalacje z rur miedzianych i aluminiowych zapisz się na kurs lutowania. Zatrudniamy najbardziej doświadczonych specjalistów w swoim fachu, którzy przekazują wiedzę w bardzo przystępny sposób, dzięki czemu już niebawem lutowanie nie będzie miało przed Tobą jakichkolwiek tajemnic. Wszelkie urządzenia tego rodzaju będą dla Ciebie kompanami w wykonywaniu obowiązków zawodowych. Twoja kariera może bardzo szybko nabrać tempa, ponieważ po kursie będziesz mógł bardzo szybko podjąć pracę jako lutowacz, wykorzystując umiejętności nabyte podczas intensywnego szkolenia. Szkolenie, który oferujemy, wprowadzi Cię we wszelkie tajniki tego skomplikowanego, choć niezwykle satysfakcjonującego zawodu, a cena za kurs jest niewielka i bardzo szybko wszystkie te wydatki zwrócą się dzięki rozwojowi Twojej kariery. Zawód ten oferuje bowiem bardzo przyzwoite zarobki dla wszystkich osób, które posiadają odpowiednie kompetencje i umiejętności, a także wiedzę w tej dziedzinie. W związku z tym zachęcamy do podjęcia naszego kursu lutowania – będzie to prawdopodobnie najbardziej opłacalna inwestycja w Twoim życiu zawodowym.

Szkolenie lutowania – Naucz się prawidłowo lutować układy scalone na zajęciach kursu lutowania

Lutowanie to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych metod łączenia metali dla każdego początkującego elektronika. Tym samym na kursie lutowania dowiesz się wszystkiego o tym, jakie elementy elektroniczne można ze sobą łączyć za pomocą metody lutowania. Jako doświadczona ekipa, zapewniamy wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe, które pozwolą wykonywać zaawansowane ćwiczenia pod okiem instruktorów. W czasie szkolenia dowiesz się, jaki powinien być czas lutowania poszczególnych elementów, a także poznasz zestaw elementów potrzebnych do codziennego lutowania.

Nasi specjaliści ds. szkoleń omówią różnego rodzaju lutownice, które dedykowane są do różnych prac, ponieważ charakteryzują się innymi właściwościami. Podczas kursu dokładnie omawiane są najpopularniejsze rozwiązania, z których najczęściej się korzysta w praktyce. Ponadto podczas szkolenia wszyscy uczestnicy dowiedzą się również o odpowiednich metodach wylutowywania, co jest kluczową umiejętnością w pracy elektronika. Obecnie do najczęstszych metod wylutowywania można zaliczyć:

  • wylutowywanie za pomocą taśmy rozlutowującej wycinanie elementów
  • wylutowywanie za pomocą odsysacza do cyny
  • podgrzewanie wszystkich nóżek w tym samym czasie
  • wylutowywanie różnego rodzaju elementów SMD.

Nauka lutowania czy spawania to bardzo potrzebne umiejętności, dzięki którym znajdziesz świetną pracę. Dlatego warto odbyć nasze szkolenie i zdobyć potrzebne zaświadczenia, które potwierdzą Twoje doskonałe umiejętności, jakie związane są z elektroniką. Zapisz się już dziś i zdobądź potrzebną wiedzę, umiejętności oraz certyfikaty! Jesteśmy dla Ciebie i Twojej przyszłości.