Oferta

Kurs obsługi podestów ruchomych przejezdnych

Czas trwania: 35 godzin lekcyjnych

Najbliższe szkolenia:

Część teoretyczna:
- środa, 10 kwietnia 2024, godz.: 8:00 - 15:00

Część praktyczna:
- kolejny tydzień, dokładne terminy zostaną ustalone na ostatnich zajęciach teoretycznych.

Egzamin UDT:
- termin wyznacza UDT

Zgłoszenie na kurs
 • Cel szkolenia: Uzyskanie uprawnień do obsługi podestów ruchomych przejezdnych
 • Wymagania wstępne: Ukończone 18 lat. Dobry stan zdrowia. W przypadku podestów ruchomych zabudowanych na samochodach konieczne prawo jazdy kat. B (samochody do 3,5t) lub kat. C (samochody pow. 3,5t)

Opis szkolenia

Program uzgodniony z Urzędem Dozoru Technicznego

Zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu:

 1. Wymagania kwalifikacyjne dla osób obsługujących podesty ruchome przejezdne.
 2. Dozór techniczny, rodzaje urządzeń transportu bliskiego podlegające dozorowi technicznemu oraz związane z nimi dokumenty.
 3. Budowa i podział podestów ruchomych.
 4. Mechanizmy oraz ich budowa i działanie.
 5. Urządzenia zabezpieczające stosowane w podestach ruchomych przejezdnych.
 6. Wyposażenie elektryczne, hydrauliczne i pneumatyczne podestów ruchomych przejezdnych.
 7. Stateczność podestów ruchomych przejezdnych.
 8. Udźwig podestów ruchomych przejezdnych.
 9. Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa.
 10. Obsługa podestów ruchomych przejezdnych: czynności obsługującego przed przystąpieniem do pracy, w czasie pracy i po zakończeniu pracy, sterowanie mechanizmami urządzeń ogólnego przeznaczenia i specjalnych, sprawdzanie działania urządzeń zabezpieczających i hamulców itp.
 11. Bezpieczeństwo i higiena pacy przy obsłudze urządzeń. Warunki bezpiecznej pracy.
 12. Praca w specyficznych warunkach jak np.: praca zespołowa urządzeń, praca w warunkach kolizyjnych, praca w pobliżu napowietrznych linii energetycznych.
 13. Niebezpieczne uszkodzenie, awaria, nieszczęśliwy wypadek – procedura postępowania.

Egzaminy

Egzamin UDT:

Teoretyczny – test jednokrotnego wyboru

Praktyczny – obsługa podestów ruchomych przejezdnych

Koszt szkolenia

kurs 1 028,67 zł
egzamin UDT 268,33 zł
RAZEM 1 350,00 zł

 

Dodatkowe informacje

 • Kursy w siedzibie Centrum Szkolenia Zawodowego Sp. z o. o. w Wieliczce koło Krakowa
 • Istnieje również możliwość przeprowadzenia kursów u zleceniodawcy – konieczne udostępnienie podestu do części praktycznej i egzamin UDT

 


 

Wszystko, co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem kursu

Operator podestów ruchomych to praca wymagająca skupienia, pewnej wiedzy oraz wyczucia. Ważne są jednak także odpowiednie kwalifikacje do pełnienia tej funkcji. Wykonywanie tego zawodu jest nad wyraz opłacalne i może zapewnić stabilną, bardzo przyjemną, aczkolwiek odpowiedzialną pracę. Aby przekonać się o tym, że bycie operatorem podestów ruchomych nie jest tak trudne, jak można by przypuszczać, zapraszamy na kurs na podesty ruchome.

Dlaczego warto obrać akurat tę ścieżkę kariery i czego można spodziewać się po naszym kursie?

 

Kursy na podesty ruchome przejezdne i podnośniki koszowe

Przede wszystkim taki kurs zagwarantuje wszelkie uprawnienia, dzięki którym będzie można zasiąść za sterami urządzeń takich jak podesty ruchome stacjonarne, podesty ruchome przejezdne czy podnośniki koszowe.

Dzięki kursowi można opanować także wszelkie podtypy tych urządzeń, jak na przykład podesty ruchome masztowe, podesty ruchome przejezdne wolnobieżne, podnośniki nożycowe… jak widać, zakres umiejętności, których nabierzesz dzięki kursowi, jest tutaj niezwykle obszerny.

Stawiamy przede wszystkim na umiejętności obsługi danego urządzenia – z tego powodu oferujemy intensywne zajęcia praktyczne przygotowujące do pracy operatora podestów ruchomych.

Doskonale jednak wiemy, że praktyka to nie wszystko, ponieważ trzeba również posiąść pewną wiedzę na temat konserwacji urządzeń technicznych i tym podobnych kwestii – udostępniamy materiały szkoleniowe, które są opracowane przez specjalistów i przekazują w pełni aktualną wiedzę na ten temat. Obsługa podestów ruchomych dzięki nam będzie czymś, czego nauczysz się niezwykle szybko i śpiewająco zdasz egzamin przed komisją urzędu dozoru technicznego. Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne będą prowadzone przez najlepszych specjalistów z branży.

 

Podesty ruchome stacjonarne i inne – jakie wymagania trzeba spełnić, aby podjąć kurs?

Wiele osób zastanawia się, jakie wymagania trzeba spełnić, żeby udać się na kurs na operatora podestów ruchomych. Może się wydawać, że nie jest to praca dla każdego, ale my twierdzimy inaczej – jeśli masz w sobie odrobinę ambicji i samozaparcia, a także chcesz przyswoić nową, w dużej mierze praktyczną wiedzę, kompetencje i umiejętności, nasz kurs stoi przed Tobą otworem.

 

Jakie są wymagania?

Musisz mieć jedynie ukończone osiemnaście lat, posiadać co najmniej podstawowe wykształcenie oraz musi cechować Cię brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na tego rodzaju maszynach (głównie jeśli chodzi o pracę na wysokościach). Jak zatem widać, nie są to warunki, których nie da się spełnić – wręcz przeciwnie, ta ścieżka kariery stoi przed każdym, kto chciałby spróbować pracy jako operator urządzeń, jakimi są podesty ruchome przejezdne, podnośniki koszowe oraz inne tego rodzaju sprzęty. Kurs na operatora podestów ruchomych to doskonały wybór także wtedy, kiedy chcesz zarabiać nieco więcej niż najniższa krajowa – warto wiedzieć, że jest to obecnie zawód poszukiwany na rynku pracy, przez co nie tylko szybko znajdziesz pracę, ale i dostaniesz za nią godziwe wynagrodzenie.

 

Dlaczego warto podjąć nasz kurs?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne są prowadzone przez specjalistów, których charakteryzuje wieloletnie doświadczenie w branży.

Przepisy Urzędu Dozoru Technicznego oraz wszelkie kwestie prawne w tym zakresie nie są im obce i z pewnością odpowiednio przygotują Cię do egzaminu, jednocześnie przekazując sprawdzoną i aktualną wiedzę oraz umiejętności.

Po ukończeniu kursu na operatora podestów ruchomych oraz zaliczeniu egzaminu będziesz mógł pracować jako samodzielny operator, ponieważ będziesz posiadać do tego odpowiednie kwalifikacje. Uprawnienia na podesty ruchome są przepustką do wspaniałej kariery – póki co wszystkim uczestnikom szkolenia udaje się je bez większych problemów uzyskać.

Zapraszamy zatem do kontaktu oraz zapisania się na kurs – z pewnością nie będziesz żałować!